رزومه نویسی(قسمت سوم)

رزومه نویسی(قسمت سوم)

16:48 1394/11/19

رزومه شغلی

وقتی رزومه را جهت کسب یک موقعیت کاری تهیه می نمایید ، توجه شما باید بر این باشد که توانایی های کاری خود را جلوه گر نمایید . در نتیجه ذکر مکانهایی که قبلا در آنجا کار کرده اید حایز اهمیت است . البته اگر به تازگی فارغ التحصیل شده اید حتی می توانید از محلی که کار آموزیتان را در آنجا به انجام رسانیده اید نیز نام ببرید . 


رزومه شغلی

وقتی رزومه را جهت کسب یک موقعیت کاری تهیه می نمایید ، توجه شما باید بر این باشد که توانایی های کاری خود را جلوه گر نمایید . در نتیجه ذکر مکانهایی که قبلا در آنجا کار کرده اید حایز اهمیت است . البته اگر به تازگی فارغ التحصیل شده اید حتی می توانید از محلی که کار آموزیتان را در آنجا به انجام رسانیده اید نیز نام ببرید . به هر حال داشتن سابقه خوب کاری از اهمیت بسیار بالایی در جلب نظر کارفرمای جدید برخوردار است . معمولا از شما می پرسند که چرا محل کار قبلیتان را ترک گفته اید و شما باید جواب صادقانه و قابل قبولی برای آن داشته باشید .

در مورد رزومه کاری توصیه می شود جهت هر تخصص خاص رزومه ای اختصاصی تهیه گردد و از ذکر موارد متعدد کاری در یک رزومه به تنهایی خودداری شود . به عنوان مثال ممکن است شما سوابق و توانایی های مختلفی در زمینه های متفاوت داشته باشید پس لازم است برای هر مهارت رزومه خاص خودش را تهیه نمایید . زیرا کارفرمایان بیشتر به دنبال متخصص می گردند و نه فردی که از هر موضوع چیزهایی بداند .

نمونه جدول سوابق شغلی:

 

نام شرکت یا موسسه

سمت شغلی

سابقه خدمت از........تا........

دلیل ترک محل کار

آدرس و تلفن محل کار

توضیحات

1-

 

 

 

 

 

2-

 

 

 

 

 

3-

 

 

 

 

 

منبع:دکتر حسین علیان 

 

707
مطالب مرتبطلطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد
 

 
Captcha


 


سامانه مدیریت محتوای آرمان سامانه مدیریت محتوای آرمان